DOKONALÚ ČISTOTU DOSIAHNEME LEN S VODOU

Rozhovor s odborníkom

Sprchovacie WC sú vynikajúcou investíciou do osobnej hygieny. To, prečo to tak je, v rozhovore prezrádza odborník na gastroenterológiu Prof. Dr. med. Bernhard Sauter z Gastroenterologického centra Hirslanden Clinic v Zürichu vo Švajčiarsku.

Kto je PROF. DR. MED.​ BERNHARD SAUTER

Dr. Bernhard Sauter

Bernhard Sauter je odborníkom v oblasti internej medicíny a gastroenterológie. Od roku 2006 pracuje v renomovanom gastroenterologickom centre Hirslanden Clinic v Zürichu vo Švajčiarsku.

Profesor Sauter podporuje názor, že osobná hygiena by sa mala vykonávať predovšetkým pomocou vody.

“Neexistuje lepší spôsob osobnej hygieny ako ten, ktorý sa vykonáva pomocou vody.“

Rozhovor s Prof. Dr. med. Bernhardom Sauterom

Prečo je sprchovacie WC dobrou investíciou do osobnej hygieny?

Pokožka v intímnych oblastiach sa líši od pokožky v iných častiach tela. Je mimoriadne citlivá, pretože obsahuje rozsiahlu sieť nervových buniek. Zdravá pokožka poskytuje dostatočnú ochranu pred vonkajšími vplyvmi, ale je obzvlášť zraniteľná, najmä v intímnych oblastiach. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa prirodzený ochranný mechanizmus pokožky neporušil nedostatočným čistením.

Pán Sauter, čo ovplyvňuje zdravie pokožky, najmä v intímnych oblastiach?

Koža v týchto oblastiach je veľmi citlivá a tenšia ako v iných častiach tela. Trenie toaletného papiera, umývacích krémov a dokonca aj vlhčených obrúskov môže mať negatívny vplyv na citlivú pokožku. Najšetrnejším spôsobom očisty je preto nepochybne čistá voda.

Ako je možné, že voda je dostatočným prostriedkom osobnej hygieny?

Intímna oblasť má prirodzený ochranný systém. Ak sa však naruší jej krehká rovnováha, intímna oblasť sa stáva náchylnou na podráždenie a infekciu. Pri čistej vode takéto nebezpečenstvo nehrozí. Je to najjemnejší a najdôkladnejší čistiaci prostriedok, aký existuje.

Komu by ste odporučili sprchovacie WC?

Sprchovacie WC odporúčam všetkým: mladým, starým, zdravým aj tým, ktorí mali v minulosti intímne alebo črevné ochorenia. Dôkladná osobná hygiena nie je otázkou veku alebo zdravotného stavu.

Je sprchovacie WC vhodnou voľbou pre mužov aj ženy?

Áno. Vďaka sprchovaciemu WC sa muži aj ženy môžu zaobísť bez chemikálií, ktoré dráždia pokožku. Môžu sa tiež vyhnúť používaniu toaletného papiera, ktorý môže spôsobiť podráždenie pokožky. Keďže ženy sú náchylnejšie na infekcie v intímnej oblasti, táto téma je pre ženy ešte naliehavejšia.

Prečo neodporúčate mydlá a vlhčené obrúsky?

Mydlá a vlhčené obrúsky často obsahujú alkohol, vonné látky a konzervačné látky. Nielen tieto, ale aj samotné trenie dráždi citlivú pokožku. To môže podporiť vznik bakteriálnej infekcie a viesť k alergickým reakciám. Okrem toho sa ničí prirodzená ochranná vrstva pokožky.

Prečo je sprchovacie WC obzvlášť užitočné pre ľudí s podráždenou pokožkou?

Najvyššou prioritou pri podráždenej pokožke je regenerácia. Aby bola regenerácia účinná, je vhodné, aby nebola ničím narušená. Mechanické podnety a agresívne látky neprinášajú úľavu, ale môžu drobnú ranu zakaždým znovu otvoriť; tomu možno ľahko predísť vďaka sprchovaciemu WC.

Ako reagujú vaši pacienti, keď im odporúčate sprchovacie WC?

Prvé reakcie sú veľmi rôznorodé. Zistil som však, že používanie sprchovacieho WC vyvoláva veľa pozitívnych reakcií, pretože ľudia si uvedomia, že je naozaj prospešné a pohodlné.

CHCETE TENTO POCIT SVIEŽOSTI ZAŽIŤ NA VLASTNEJ KOŽI?

Sue sedí na sprchovacom WC Geberit AquaClean Sela

Ak už ste zažili tento pocit sviežosti a čistoty, ktorý ponúka sprchovacie WC Geberit AquaClean, už sa ho určite nechcete vzdať.

Vyskúšajte sprchovacie WC Geberit AquaClean ešte dnes!

Nájdite najbližšiu testovaciu zónu
Stiahnuť brožúru Geberit AquaClean  (7.1 MB)